HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA


ORUÇ HUKUK BÜROSU; avukat, stajyer avukat ve diğer yardımcı personel kadrosuyla kurulduğu günden bugüne kadar müvekkillerine avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu kapsamda yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişiler temsil edilmekte ve müvekkillere hedefleri ve talepleri doğrultusunda hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir. ORUÇ HUKUK BÜROSU, Şirketler Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra-iflas Hukuku ve Ceza hukuku gibi birçok hukuk dalını içeren, çok geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir.

ORUÇ HUKUK Bürosu olarak amacımız; her türlü hukuki mesele ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun çözümlenmesi, hukuk kurallarının tam olarak uygulanmasını her derecede yargı, kişi ve kurumlar nezdinde sağlamaktır. Ayrıca ofisimiz, ”avukatlığın” sadece oluşmuş ihtilafları çözmek değil aynı zamanda ihtilafların oluşmasını engellemek olduğunu düşünmekte olup müvekkillere, gelecekte oluşabilecek hukuki ihtilafların asgari seviyede tutulabilmesi amacıyla yapacakları sözleşme ve anlaşmalarda da hukuki yardım ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketler Hukuku, ticaret hukuku, İş hukuku, sözleşmeler hukuku, icra- iflas hukuku, borçlar hukuku ve hukukun diğer alanlarında oluşacak sorunları oluşmadan önce kaynağında çözüme ulaştırmak olan temel hedefimize ulaşmak için söz konusu hukuki işlemin tüm proseslerini birlikte inceleyerek hukuki süreçleri düzenlemekteyiz. 1136 sayılı Avukatlık Kanunu, Türkiye Barolar Birliği Reklam Yasağı Yönetmeliği ve Türkiye Barolar Birliği Meslek kuralları gereğince sitemiz herhangi bir reklam unsuru taşımamakta, sadece bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

AVUKATLARIMIZ


team-member

Aile Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Ceza Hukuku,İcra-İflas Hukuku, Eşya Hukuku başlıca uzmanlık alanlarıdır.

team-member

Av.Müge Özyaka Oruç; Özellikle CMR ve TTK hükümlerine göre Taşıma Hukuku, Hasar ve Sigorta Hukuku konularında uzmanlaşmıştır.

team-member

Av.Furkan Erenoğlu; İstanbul Barosu bünyesinde stajını tamamlayarak 2020 Aralık ayı itibariyle, yine İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğine başlamıştır.